LogoÝlätunniste

Ohjelmaa (Tiedotuslehti intrassa)

Ry:n sunnuntainseurojen ensimmäinen puhe alkaa klo. 16:00 ja toinen puhe klo. 17:30, ellei ohjelmassa ilmoiteta toisin.

Huom! Kalenteriin tulevat muutokset ilmoitetaan aina sähköpostilla osoitteeseen isanta(at)tyrnavanrauhanyhdistys.fi

Vko 47
Pe 23.11. 18.30 raamattuluokat: 4-6lk ry:llä,
7lk Simonsonilla (Koskikarantie 10),
8lk Pasasella (Leuhturinkuja 14)
Su 25.11. 12.00 pyhäkoulut: ryhmä 1 Hiekkasella (Apilakuja 4),
ryhmä 2 Niemellä (Ylipään Ängesleväntie 9A),
ryhmä 3 Karjalaisella (Pakarintie 9),
ryhmät 4-6 ry:llä
14.00 seurat Lepolassa Ronkainen
16.00 julkaisuseurat ry:llä, Ronkainen
       
Vko 48
Ma 26.11. 17.30 päiväkerhot ry:llä
Ti 27.11. 17.30 päiväkerhot ry:llä
Ke 28.11 12.00 keskiviikkokerho ry:llä
To 29.11. miestenilta, aika ja paikka ilmoitetaan myöhemmin
Pe 30.11. 18.30 raamattuluokat: 4lk Ristisellä (Ruispolku 6),
5lk Ylimäellä (Riikankuja 9),
6lk Kumpulalla (Horsmapolku 12),
7-8lk ry:llä
Su 2.12. 13.00 sunnuntairuokailu ry:llä
14.00 seurat ry:llä, Pennanen (Oulu)
15.30 Kumpula (Kempele)
       
Vko 49
Ma 3.12. 17.30 päiväkerhot ry:llä
Ti 4.12. 17.30 päiväkerhot ry:llä
To 6.12. 10.00 Jumalanpalvelus Tyrnävän kirkossa,
      seppeleenlasku sankarihaudoille,
      jonka jälkeen kahvit ry:llä
    12.00 Itsenäisyyspäiväjuhla ry:llä
Pe 7.12. 18.30 raamattuluokat: 4-6lk ry:llä,
7lk Niemellä (Ängeslevän Ylipääntie 9 A),
8lk Lumijärvellä (Palontie 8)
La 8.12.  16.00 Joulumyyjäiset ry:llä
Su 9.12. 12.00 pyhäkoulut: Joulupyhäkoulu ry:llä
14.30 hartaus Hoivakoti Annabellessä Tiirola
16.00 seurat ry:llä, E. Tölli
17.30 Tiirola
       
Vko 50
Ma 10.12 17.30 joulupäiväkerho ry:llä
Ti  11.12 19.00 naistenilta, paikka ilmoitetaan myöhemmin
Ke 12.12 12.00 keskiviikkokerho ry:llä
Pe 14.12. 19.00 nuortenilta ry:llä
19.00 jouluraamattuluokat 4-8lk ry:llä
Su 16.12. 14.00 joulujuhla ry:llä , Uusi-Illikainen
       
Vko 51
Su 23.12. ei seuroja
       
Vko 52
Ke 26.12. 16.00 seurat ry:llä, Jaakko Kaltakari
17.30 Timo Vänttilä (Haukipudas)
Su 30.12. 14.00 seurat Lepolassa, A. kemppainen
16.00 seurat ry:llä, M. Haho
17.30 A. Kemppainen
       
Vko 1
Pe 4.1 18.30 naistenilta, paikka ilmoitetaan myöhemmin
Su 6.1. 13.00 sunnuntairuokailu ry:llä 
14.00 seurat ry:llä, J. Kiviranta (Oulu)
15.30 M. Karjula (Oulu)
       
Vko 2
Ke 9.1 12.00 keskiviikkokerho ry:llä
Pe 11.1. 18.30 Kodinillat kodeissa alueittain, "Miten pysyn uskomassa"
Su 13.1. 12.00 pyhäkoulut: ryhmät 1-3 ry:llä,
ryhmä 4 Kolehmaisella (Saunakartano 2),
ryhmä 5 Konttilalla (Seppäläntie 6a),
ryhmä 6 Hämäläisellä (Korventie 7b)
14.30 hartaus Hoivakoti Annabellessä, Ojala
16.00 koko Siionin yhteinen kodinilta ry:llä, alkuhartaus Ojala
"Miten pysyn uskomassa"
       
Vko 3
Ma 14.1. 17.30 päiväkerhot ry:llä
Ti 15.1. 17.30 päiväkerhot ry:llä
Pe 18.1. 19.00 nuortenilta ry:llä
18.30 raamattuluokat: 4lk Hämäläisellä (Korventie 7),
5lk Vikillä (Korventie 3 B)
6lk Laurilalla (Kaupintie 4),
7-8lk ry:llä
Su 20.1. 12.00 pyhäkoulut: ryhmä 1 Kumpulalla (Horsmapolku 12),
ryhmä 2 Uusi-Illikaisella (Palontie 19),
ryhmä 3 Marinilla (Oksapiha 6),
ryhmät 4-6 ry:llä
16.00 seurat ry:llä, Hentilä (oulu)
17.30 Kinnunen (Murto)
       
Vko 4
Ma 21.1. 17.30 päiväkerhot ry:llä
Ti 22.1. 17.30 päiväkerhot ry:llä
Ke 23.1. 12.00 keskiviikkokerho ry:llä
To 24.1. miestenilta, aika ja paikka ilmoitetaan myöhemmin
Pe 25.1. 18.30 raamattuluokat: 4-6lk ry:llä,
7lk Nissilällä (Kiurukuja 2),
8lk Keräsellä (Sotalantie 8)
Su 27.1. 12.00 pyhäkoulut: ryhmät 1-3 ry:llä,
ryhmä 4 Sassilla (Latokartano 2),
ryhmä 5 Myllylahdella (Sotalantie 6), 
ryhmä 6 Kamulalla (Kylmälänkyläntie 55b)
14.00 seurat Lepolassa, Uusi-Illikainen
16.00 seurat ry:llä, T. Tölli
17.30 Uusi-Illikainen
       
Vko 5
Ma 28.1. 17.30 päiväkerhot ry:llä
Ti 29.1. 17.30 päiväkerhot ry:llä
Pe 1.2. 18.30 raamattuluokat: 4lk Laurilalla (Kyyhkyskuja 1),
5lk Konttilalla (Seppäläntie 6),
6lk Hurmeella (Koskikarantie 6),
7-8lk ry:llä
Su 3.2. 13.00 sunnuntairuokailu ry:llä
14.00 seurat ry:llä, V. Turpeinen
15.30 T. Turpeinen (Taivalkoski)

© Tyrnävän Rauhanyhdistys Ry